Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Darbo partija – vienintelė iš 5 politinių partijų, pasirašiusių sutartis su švietimo profsąjungomis, laikosi pažadų ir vykdo savo įsipareigojimus. Tai balandžio 16 dieną Seime vykusiame Darbo partijos frakcijos, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos organizuotame Nacionaliniame pedagogų forume pranešė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.

Forume „Lietuvos švietimas Europos Sąjungos kontekste: kaip užtikrinti racionalų finansavimą ir saugią mokyklą“ E. Jesinas ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos vadovas Audrius Jurgelevičius dėkojo Darbo partijai už konstruktyvų ir produktyvų bendradarbiavimą ir pabrėžė, kad ji yra vienintelė politinė partija, besilaikanti savo įsipareigojimų rinkėjams ir susitarimų su socialiniais partneriais.

LR Seimo pirmininkei L. Graužinienei
LR ministrui pirmininkui A. Butkevičiui
LR ŠMM ministrui D. Pavalkiui

 

K R E I P I M A S I S
Dėl BVP lėšų, skirtų švietimui, mažinimo Lietuvos konvergencijos programoje
2014-04-18


Lietuvos švietimo ir švietimo įstaigų profesinės sąjungos kategoriškai nepritaria Lietuvos konvergencijos 2014 metų programoje numatytam planui dabar ir ilgalaikėje perspektyvoje šalies švietimo sektoriaus finansavimui skirti mažiau nei 6 procentus bendrojo vidaus produkto (BVP).


Lietuvos švietimo 2013–2022 metų strategijoje pabrėžiama, kad itin svarbu išlaikyti Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), taip pat OECD rekomenduojamą ne mažesnę nei 6 procentų valstybės biudžeto BVP dalį švietimui ir paisyti Europos Tarybos rekomendacijos dėl 2013 m. Lietuvos nacionalinės reformų programos, kurioje nurodoma didinti išlaidų dalį moksliniams tyrimams ir švietimui. Deja, Lietuvos konvergencijos 2014 metų programoje akivaizdžiai matyti, jog Vyriausybė ne tik neplanuoja švietimui skirti 6 procentų BVP, bet numato švietimui skirtos dalies mažėjimą.

Balandžio 16 dieną Seime įvyko Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) ir Darbo partijos frakcijos organizuotas nacionalinis pedagogų forumas „Lietuvos švietimas Europos Sąjungos kontekste: kaip užtikrinti racionalų finansavimą ir saugią mokyklą“.

Gausiai susirinkusius forumo dalyvius sveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Ji padėkojo pedagogų profsąjungoms už aktyvų bendradarbiavimą, o Darbo partijos frakcijos nariams – už savo rinkimų programos tikslų bei nuostatų laikymąsi.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė pabrėžė, kad švietimas yra didžiausias demokratinės ir pažangios šalies prioritetas. „Švietimas ir ugdymas duoda pradžią ir padeda pagrindus tolesniems žmogaus žingsniams, todėl labai svarbu spręsti su švietimu susijusias problemas ir ieškoti būdų, kaip šią sritį tobulinti. Situacija mokyklose darosi įtempta, tačiau yra daug mokyklų, kurios rodo pavyzdį, kaip bendraujant, ugdant ir ieškant kontaktų su mokiniu galima sukurti visiems saugią aplinką“, – sakė A. Pitrėnienė.

Galimybė tiesiogiai stebėti forumą

Antradienis, 15 balandžio 2014 16:50 Paskelbtas Susivienijimu naujienos

Atkreipiame dėmesį, kad rytoj, balandžio 16 d., tie, kurie negalės atvykti į forumą, bus sudaryta galimybė stebėti tiesiogiai per televizijos programą „Seimas – tiesiogiai“ iš Seimo konferencijos salės: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=7715&p_k=1 taip pat galima bus stebėti internetu: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w2008_home.dabarseime

Naudingas susitikimas su profsąjungos lyderiais

Penktadienis, 11 balandžio 2014 23:05 Paskelbtas Susivienijimu naujienos

Šių metų balandžio 10 dieną Telšių "Džiugo" gimnazijos mokytojų kolektyvas susitiko su LŠĮPS pirmininku Eugenijumi Jesinu ir rajono profesinės sąjungos pirmininke Zofija Jesiniene. Pradžioje pateikta informacija apie aktualias Telšių rajono švietimo problemas, numatomą mokyklų klasių komplektavimą, mokytojų darbo krūvį ateinančiais mokslo metais. Rajono profsąjungos pirmininkė Z. Jesinienė pabrėžė, kad reikia stiprinti ir didinti švietimiečių profsąjungos gretas, nes pasiektais laimėjimais naudojasi visi mokytojai. Akcentuota, kad ugdymo įstaigų vadovai su profesine sąjunga privalo derinti visus svarbiausius klausimus, ypač tuos, kurie susiję su mokytojo darbo sąlygomis ir gerove.

Susitikimas Kelmėje

Sekmadienis, 06 balandžio 2014 21:04 Paskelbtas Susivienijimu naujienos

2014 m. balandžio 4 d. Kelmės suaugusiųjų mokymo centre įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius A. Adakauskas, šio departamento specialistės R. Pocienė, A. Jankauskienė, Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas K. Bilius, Kelmės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S. Michailovas, LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas, Kelmės rajono švietimo įstaigų vadovai, LŠĮPS Kelmės rajono susivienijimo nariai.

Copyright © 2013 Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version