Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga

Switch to desktop Register Login

Spaudos konferencija

Trečiadienis, 27 rugpjūčio 2014 22:34 Paskelbtas Susivienijimu naujienos

Artėjant rugsėjo 1-ajai Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) organizavo spaudos konferenciją. Spaudos konferencijoje dalyvavo Eugenijus Jesinas, LŠĮPS pirmininkas, Audrius Jurgelevičius, LŠPS pirmininkas ir Egidijus Milešinas, LŠPS pirmininko pavaduotojas.

Rugsėjo pirmą sutinkame su labai prasta nuotaika, nes didžioji dalis Lietuvos mokytojų, nežino kiek turės pamokų, nežino koks bus jų atlyginimas, nežino ir mokyklų vadovai, net to nežino savivaldybės. Visa švietimo bendruomenė yra savotiškoje nežinioje.

Tačiau yra ir gera naujiena. Profesinės sąjungos džiaugiasi, kad mitingas, įvykęs birželio 18 d. prie Vyriausybės, privertė valdžios atstovus sėsti prie derybų stalo ir jie yra pasiruošę kartu su mokytojų atstovais iš esmės spręsti įsisenėjusias švietimo problemas. Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje Vyriausybės vadovo potvarkiu sudaryta darbo grupė pasiūlymams dėl pedagogų socialinių sąlygų gerinimo ir bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkymo, siekiant užtikrinti ugdymo kokybę ir veiksmingumą. Šią darbo grupę sudaro LŠPS ir LŠĮPS pirmininkai, Švietimo ir mokslo, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo bei Teisingumo ministerijų vadovai ar jų pavaduotojai, kiti atsakingi specialistai.

Vyko Prezidiumo posėdis

Penktadienis, 22 rugpjūčio 2014 11:18 Paskelbtas Susivienijimu naujienos

Rugpjūčio 21 d. vyko LŠĮPS Prezidiumo posėdis. Posėdžio metu aptarti susitikimų su LR Seimo Švietimo, kultūros ir mokslo komiteto, LR Švietimo ir mokslo ministerijos bei politinių partijų atstovais rezultatai nuo 2014 m. birželio pabaigos iki šios dienos. Vyksta derybinis procesas. Šiuo metu sudaryta prie Vyriausybės darbo grupė, kurios sąraše ir mūsų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas. Kita darbo grupė dėl finansavimo metodikos keitimo dirbs ŠMM.

Rugpjūčio  12 d. LŠĮPS atstovai:  Eugenijus Jesinas, Judyta Čejauskienė, Ramūnas Znutas ir Laima Juknienė bei LŠPS atstovai: Egidijus Melešinas ir Nijolė Staišiūnienė susitiko su ŠMM viceministre Genoveita Krasauskiene bei Ekonomikos departamento direktore Egle Radėniene ir aptarė aktualius švietimo finansavimo klausimus: 2015 m. finansavimo prioritetus, MK metodikos, Pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo aprašo pokyčius.

Atsimenu. Ir pasakoju

Sekmadienis, 10 rugpjūčio 2014 08:39 Paskelbtas Susivienijimu naujienos
„Gyvenimas – ne tai, kas buvo išgyventa, o tai, ką tu atsimeni, ir tai, kaip tu apie tai pasakoji.“ 
Gabriel García Márquez
 
Pasak Lietuvos didžiųjų humanistų ir pedagogų Vydūno, J. Vabalo- Gudaičio, mokytojas turi nuolat kurti  save, t.y. nuolat tobulėti:  „Mokytojo savikūra – tai pamatas būsimai jo kūrybai, kuri susikristalizuos iš sūraus kasdienio prakaito, stengiantis ydas paversti dorybėmis. Mokytojo kultūra – tai aukščiausias žmoniškumas, be kurio prie vaikų iš viso nedera eiti.“

Atviras laiškas valdžios demagogams

Penktadienis, 04 liepos 2014 16:19 Paskelbtas Susivienijimu naujienos
Visas pasaulis nuolat tobulėja, tik, deja, demagogija – ne. Gana atidžiai išnagrinėjau labai garbių ir, sakyčiau, atsakingų institucijų, kaip LR švietimo ir mokslo ministerijos, LR finansų ministerijos, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakymus į memorandumo „Dėl optimalaus Lietuvos švietimo finansavimo ir dėl saugios aplinkos švietimo įstaigose“, kurį švietimo darbuotojus ginančios profesinės sąjungos  pateikė po gegužės 21 d. Seime vykusio forumo. Mane labiausiai nustebino tai, jog visų trijų ministerijų atsakymai, tiksliau – atsirašinėjimai – tiesiog vienodi ir net su tomis pačiomis gramatinėmis klaidomis, tarsi juos būtų paruošusi ta pati sekretorė, ne itin atsakinga, užtat labai įvaldžiusi demagogiją. Iš atsakymų supratau, kad švietimui finansavimas didėja, pavyzdžiui, MK padidintas net 38 Lt. Tačiau, matyt, demagogams išsitrynė atmintis: juk liūto dalį iš šios sumos gavo psichologinės tarnybos, be to, jau pateikiant biudžetą – antri metai – to krepšelio savivaldybėms neatiduodama 0,8 proc., o investicijos į švietimą nuolat mažėja. Jei šiemet nuo BVP švietimui tenka 4,67 proc., tai kitąmet beliks tik 4,3 proc.. Tai ponai iš visų ministerijų pavadino „sprendimų ieškojimu, kad išlaidos švietimui nuo BVP laipsniškai augtų“. Jei tai augimas (!), ką tada reiškia mažėjimas?! Žadėtų 6 proc. nuo BVP tikrai nesulauksim žadėtaisiais 2024 m...

Copyright © 2013 Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos.

Top Desktop version